יום שני, 5 במאי 2014

טיפים לחיים בריאים

בסופו של דבר, כל מה שיש לנו בחיים זה את הילדים שלנו ואת הבריאות, זהו. היום כבר אין עוררין על הקשר הישיר וההדדי שיש בין הגוף לנפש וכמה נושא הבריאות שלנו מושפע באופן שווה משניהם יחד.
אנחנו מודעים אליה פחות, אם בכלל, כשהיא תקינה, אבל ברגע שהבריאות מתחילה להתערער זה מתחיל להיות מרכז החיים והדבר החשוב והבוער ביותר לטפל בו. אז רגע לפני שאתם יורדים מקו הבריאות ומתחילים להפוך את כל החיים בכדי להחזיר אותה לעצמכם, קחו לעצמכם כמה רגעים והפנימו את עקרונות החיים החשובים שיסיעו לכם לשמור על הבריאות טובה ויציבה.

הבאנו לכם כמה טיפים שיעזרו לא רק לשמור על חיים בריאים, אלה על חיים מאושרים.


  • צאו לחופשה. לפחות פעם בשנה, גם אם זה יעד קרוב. קחו לדוגמא טיסות לאתונה, תוך מספר בודד של שעות אתם בגן עדן עלי אדמות. טיסות לאתונה זולות ואפשר להיות בה במשך רוב חודשי השנה. טיסות לאתונה מוגבלות פחות מטיסות ליעדים אחרים ביוון משום שמדובר על יעד אסטרטגי ביוון כולה. בגלל שהיא לא שוכנת אל חוף, אין שום בעיה לבקר בה גם בחורף, לא תפסידו דבר. טיסות לאתונה הן פתרון נהדר גם לחופשה משפחתית עם הילדים לאורך כל חודשי השנה.
  • קיימו יחסי מין. זה העונג הגדול ביותר שהטבע העניק לנו ואין סיבה שלא נהנה ממנו, להפך, זה מומלץ ומאד בריא. הוא משפר את כל המערכת החיסונית ועושה טוב גם לגוף וגם לנפש.
  • לכו לים. גם אם אתם לא נכנסים למים, שבו לאורך החוף והביטו בגלים. הפעולה המחזורית של גל מגיע וחוזר היא מדיטטיבית מאד אם מביטים בה. לכו לים ותראו מיד שתרגישו הרבה יותר טוב ממה שהרגשתם לפני שהגעתם לחוף.
  • עשו פעילות גופנית. גם אם היא מתונה, גם אם אתם לא מספיקים לעשות אותה בתדירות גבוהה. גם אם אין לכם ממש כח. פעילות גופנית היא חיונית לחיים בריאים וככל שתקפידו עליה יותר, כך תודו לעצמכם על זה בעתיד.
  • מידי בוקר שתו כוס מים על קיבה ריקה, ולאחר מכן שתו חצי כפית  מיץ לימון עם כפית שמן זית, זו הדרך הטובה ביותר לפתוח את הבוקר. זה ינקה לכם את המערכת ויכין אתכם ליום שבפתח.
  • איכלו ירקות ופירות. מדי יום, מכל הצבעים, הקפידו על חמישה צבעים לפחות בסך הכל. הימנעו ממזונות שמנים, מזונות מעובדים ומכל מה שלא עושה לכם טוב. הקשיבו לגוף, הוא מאותת לנו כל הזמן.
  • היו שמחים, עשו כל יום משהו חדש, השקיעו בזוגיות שלכם ובלו זמן איכות עם הילדים. הם גדלים והשנים הללו עוברות מבלי חזור.
  • פנקו את עצמכם עם מסאז' מדי פעם. מגיע לכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה