יום ראשון, 8 ביוני 2014

ביטוח חיים לגיל הזהב

כשזה נוגע לשמירה על החיים שלנו, יש מספר סוגים של אנשים. אנשים מהסוג הראשון אופטימיים מטבעם, ויש שיגידו גם יתר על המידה. הם יטענו ש"לי זה לא יקרה", ויקוו כי הבריאות שלהם תישאר תקינה גם שנים ארוכות קדימה. הסוג השני, המחושב יותר, ירצה להיות מבוטח על כל צרה שלא תבוא, ולכן לא יוכל לוותר על ביטוח החיים.
בני גיל הזהב, מהבחינה הזו, לא תמיד יכולים להרשות לעצמם את ה"לוקסוס" שבבחירה הזו: בגיל זה, מצב הגוף אינו כשהיה, הבעיות הבריאותיות עולות, ורבים מבינים כי רכישת ביטוח חיים היא בגדר חובה.
מאפייני ביטוח החיים
ביטוח חיים, מעצם היותו כזה, מתייחס למקרים של פגיעה בגוף האדם המבוטח, כאשר המקרה המרכזי שנכנס לתמונה הוא פטירתו. עבור אנשים המבוטחים בביטוח שכזה, במצב של פגיעה גופנית חמורה, תהא הסיבה לכך אשר תהא, יקבלו הם או השאירים שלהם סכום כסף משמעותי מחברת הביטוח, שיאפשר התאוששות, לפחות כלכלית, מהמאורע הקשה. בפועל, מדובר על סכום פיצוי כספי הניתן באופן חד פעמי לאחר אותו מאורע (בהתאם לתנאי הביטוח), או לחילופין בקצבאות חודשיות בסכומים קבועים.
נקודה חשובה במיוחד היא שביטוח החיים לא רק מתייחס לתרחישים הקיצוניים שתוארו מעלה, אלא גם לאובדן היכולת של האדם להתפרנס בכבוד. הדבר יכול להיות עקב פגיעה פיזית המביאה לנכות, זמנית או קבועה, הופעת מחלות שונות המגבילות את יכולותיו או הגעה לגיל מסוים כפי שמוגדר בסעיפי הסכם הביטוח (לרוב, גיל הפנסיה). במקרה של בני גיל הזהב, כאמור, הסיכויים לכך גבוהים במיוחד, מה שמביא לכך שאחוז ניכר מהפוליסות מיועדות להם, ולא פעם מעניקות תנאים ייחודיים במיוחד.
ומה בנוגע למחיר?
עלותו של ביטוח חיים, ראוי להדגיש, נקבעת על פי מספר משתנים עיקריים. ראשית, ואולי מעל הכול, ייכנס לתמונה גילו של המבוטח, שיגדיר, מן הסתם, את רמת הסיכון והאפשרות למימושה של הפוליסה. המציאות מראה שביטוחי חיים בגיל הזהב דורשים תשלום פרמיה גבוה יותר מאשר גילאים מוקדמים יותר, ומסיבות ברורות. עם זאת, עדיין מדובר ברכישה שניתן לעמוד בה, ואשר עלותה בטלה בשישים אל מול היתרונות המגוונים שהיא כוללת.
מחיר פוליסת ביטוח חיים, עם זאת, אינו פונקציה של הגיל בלבד. המדובר הוא בפוליסה המותאמת לאדם באופן אישי, בהתאם להיסטוריה הרפואית שלו, או אפילו לאורח החיים: אנשים הסובלים ממחלות קיימות, או אפילו אלה המעשנים, צפויים לשלם יותר עבור הפוליסה. גם כאן, מכיוון שהסבירות שהיא תמומש, למרבה הצער, גבוהה יותר.

על כל פנים, מומלץ מאד שלא להיות שאננים, ולברר על הפוליסה החשובה הזו מוקדם ככל האפשר. כמו כן, מכיוון שיש פערים בתנאי הפוליסה בין חברות שונות הפועלות בתחום, רצוי לבצע השוואת מחירים מקיפה, ולבחור אך ורק בהסכם המבטא את הסכנות, התמורות או הכיסויים הרלוונטיים עבור אותו אדם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה