יום רביעי, 11 ביוני 2014

האוכל שלא מומלץ לחמם במיקרוגל

באחת המשימות בעונה האחרונה של "מאסטר שף", עמדו המשתתפים בפני אתגר משמעותי: להכין מנות איכותיות במיוחד, שיחוממו במיקרוגל. תגובות המשתתפים שידרו פאניקה רבתי. "מה לי ולמיקרוגל?", הם התרעמו, "אי אפשר להכין באמצעותו אוכל איכותי". בין אם יש צדק בטענות שלהם ובין אם לא, ברור דבר אחד: משפחה ישראלית ממוצעת לא יכולה להסתדר ללא המיקרוגל.
לא צריך להיות שף או מומחה קולינרי כדי לדעת שיש מאכלים אשר בכוחו של מיקרוגל לפגוע בטעם שלהם בצורה משמעותית, ולעומתם אחרים שהטעם שלהם אינו משתנה לרעה בעת הבחירה באפשרות חימום נפוצה זו. אז מהם המאכלים עימם מיקרוגל לא עושה חסד?
עופות ובשרים
אין כמו בשר הנצלה זה עתה בתנור, או מוכן על גבי המנגל בזמן אמת. מצד שני, צליית בשר במיקרוגל, כך נהוג לחשוב, מעלימה רבים מהיתרונות שלו. עוף, למשל, כולל בתוכו סכנה לא מבוטלת של התייבשות כאשר הוא מוכן במיקרוגל. לכן, מומלץ להימנע מהמיקרוגל בעת חימומו, או לכל הפחות לעטוף את העור בנייר אלומיניום – צעד זה יאפשר לעוף לשמור על הרעננות שלו, מצד אחד, אך יפגע במרקם הקריספי של העור לו שרבים אוהבים.
הדברים אמורים גם לגבי מאכלים דוגמת קציצות, נתחי בקר, סטייק או אפילו שניצלים. נכון, אפשר "לטשטש" את הפגיעה בטעם באמצעות תבלינים, רטבים או קטשופ. אבל המרקם ואיכות הבשר? זה כבר דבר אחר לחלוטין. גם הסכנה של חוסר אחידות בחימום קיימת כאן.
מאכלי בצק
פיצה אהובה מאד על הישראלים, ואכן – מגש פיצה משפחתית המוזמן מהפיצריה השכונתית, או פיצה ביתית הנאפית בתנור מספר שעות, נטרפים תמיד על ידי בני המשפחה. לעומת זאת, כאשר מחממים פיצה במיקרוגל, כפי שקורה לרוב עם השאריות, מגלים כי האיכות שלה יורדת פלאים. הבצק אינו אותו בצק, הגבינה מאבדת את הטעם שלה, ואזורים שונים בפיצה עלולים להישאר קרים.
מאכל נוסף שרצוי להרחיק מהמיקרוגל הוא קיש, המאופיין בבצק הפריך הנמצא בתחתיתו. גם כאן, כאשר לא מחממים את הקיש בתנור, הבצק מאבד את הפריכות שלו, וכל היתרונות של הקיש מתבטלים להם בתוך מספר דקות.
עוגות ופינוקים אחרים
בשעה טובה, מגיעים לקינוחים, עימם יש לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע למיקרוגל. חיפוש פשוט באינטרנט יגלה לא מעט מתכונים של עוגות, בעיקר אישיות (למשל, עוגות בתוך ספל), שניתנות להכנה במיקרוגל, בעוד אלה המאסיביות יותר יצריכו כבר מכשירים אחרים לחלוטין. על כל פנים , כאשר מכינים עוגה במיקרוגל, חשוב שלא לחמם אותה יתר על המידה, מה שטומן בחובו סכנת התייבשות. ואין דברים קולינריים מתסכלים יותר מאשר לאכול עוגה יבשה.

פנקייקים, אחד הפינוקים הגדולים ביותר, ניתן גם הוא להכנה במיקרוגל. אבל, וזה אבל גדול מאד, הטעם, ובעיקר המראה שלו, נפגעים בצורה משמעותית כאשר בוחרים במיקרוגל לצורך ההכנה, ולא במחבת. הרי פנקייק ללא סימני הצריבה המסורתיים איננו פנקייק "אמיתי".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה