יום שבת, 2 באוגוסט 2014

עיוורון והופעתו של אנדראה בוצ'לי

אנדראה בוצ'לי הוא אחד הזמרים הגדולים בכל הזמנים. הוא זוכה פרס גראמי ופרסים נוספים. בוצ'לי הוא זמר טנור ששר מוזיקת פופ, קלאסית ואופרה. הוא נולד עם מחלת הגלאוקומה (נזק בלתי הפיך לעצב הראיה) ועד שהגיע לגיל 12, התעוור לחלוטין.
רקע על הזמר
בוצ'לי מופיע בכל העולם, בהופעות סולו ושיתופי פעולה פורים עם זמרים אחרים, בין שיתופי הפעולה הפוריים והמפורסמים ביותר, היה שיתוף הפעולה עם הזמרת סלין דיון והוצאת השיר המשותף - The Prayer אחד מהשירים המפורסמים ביותר שלו היה Time to say goodbye המוכר והאהוב.
אנדראה בוצ'לי זכה לביקורת שלילית בנוגע לשירת האופרה שלו, יש הטוענים כי הוא אינו שולט מספיק בקולו וכי הטכניקה שלו אינה טובה מספיק. למרות זאת, גם בתחום האופרה, בתחום הפופ והמוזיקה הקלאסית, בוצ'לי זכה להכרה עולמית והצלחה כבירה. הוא שר אריות אופריות מפורסמות כמו במקבת, לה בוהם, טוסקה וכרמן.
הופעה של אנדרה בוצ'לי היא חוויה של פעם בחיים. העוצמות, המקצועיות, ההגשה שלו והעובדה כי כל זאת נעשה על ידי אדם עוור בעל נסיבות חיים לא קלות, רק מגבירות את עוצמת החוויה הבלתי רגילה.
ההופעה של בוצ'לי למרגלות המצדה, זכורה לקהל הישראלי כחוויה יוצאת דופן. הוא הופיע בליווי תזמורת ראשון לציון ולרקע הרי המצדה והשמורה היפהפיה הנמצאת באיזור, ההופעה הפכה לאפילו יותר מיוחדת. האקוסטיקה באיזור יוצאת מן הכלל והופעות מהסוג הזה הינן חוויה בלתי נשכחת.
סמל איטליה
בו'צלי הוא איטלקי מטוסקנה ומופיע עד היום ברחבי איטליה, כמו גם בעולם כולו. הופעה של בוצ'לי באיטליה, כשהוא שר באיטלקית את שיריו הנהדרים, זו חוויה מוזיקלית מרגשת מאין כמוה.
אנדראה בוצ'לי הפך לסמלה של איטליה. אנשים רבים מבררים על הופעות שלו במהלך ביצוע הזמנת טיסות לאיטליה. למעשה, אחוזים רבים מביצועי הזמנת טיסות לאיטליה, הן בדיוק לשם המטרה הזו – לצפות בווירטואוז, המופיע באופן נפלא, ונותן את נשמתו על הבמה לקהל המעריצים שטסו כל הדרך רק בשביל לשמוע את הקול האגדי שלו.
הזמר הפך לכל כך פופולרי, שאפשר היום להזמין כרטיס להופעה שלו, בשילוב חבילת נופש והזמנת טיסות לאיטליה. הדבר אינו עניין של מה בכך ובהחלט מצביע על הצלחה יוצאת דופן, של איש אחד, מוכשר במיוחד שמזלו היה שהוא  נולד חולה, התעוור לחלוטין ולרגע, לא נתן לזה לגרום לו לעקב אותו או לעצור לו את החלום המוזיקלי הגדול. ואכן, הוא מקבל, עוד בחייו שבחים והכרה גדולה. גלי הביקורת שהיו נגדו סביב נושא האופרה הם כאין וכאפס לעומת גל המעריצים וההערכה הרבה שישנה סביבו.
תן לשיר, תן לקול לתרגם את הלב, המשפט האגדי הזה הפך לאוסף שירי אנדראה בוצ'לי המלטפים את הלב ואת הנשמה. הזמנת טיסות לאיטליה מומלצת בעיקר בחורף החם, בו ניתן לחמם את הלב עם הופעה של אנדראה בוצ'לי והתזמורת שמאחוריו.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה