יום רביעי, 27 באוגוסט 2014

שמירה על הבריאות ועוד המלצות

בריאותכם היא ערך עליון והחשובה ביותר. מעבר לעובדה כי בריאות לקויה פוגמת בעשייה היום יומית, היא עתידה להוביל לירידה משמעותית באיכות חייכם. כדי לשמור על בריאותכם חשוב לקחת בחשבון מספר קריטריונים מהותיים ולשלבם בשגרה היום יומית בין היתר ספורט, תזונה נכונה ובדיקות שגרתיות המבוצעות אצל רופא המשפחה. כל עוד תקפידו על אורח חיים בריא, הרי שבריאותכם תשגשג ותפיקו בחייכם יותר ממה שהייתם מצפים.
·         תזונה נכונה – השינוי הראשון שנכון לשלב בחייכם, הוא שמירה על תזונה נכונה. אם נאמר את האמת, אין ספק כי שינוי התפריט והרגלי התזונה הוא הליך לא קל, אך ללא ספק הוא משתלם בטווח הקצר והארוך גם יחד. אתם יכולים לקבוע לעצמכם תור לתזונאית דרך קופת החולים בה אתם מנויים ולבקש את עזרתה בבניית תפריט בהתאם לגילכם, משקל גופכם ומצבכם הבריאותי. מאידך, אתם יכולים להיעזר ברשת האינטרנט לקבץ טיפים ותפריטים בריאותיים. המזון אותו אתם מכניסים לגופכם משפיע לא רק על בריאותכם אלא גם על המרץ ותחושת העירנות. גם אם הספקתם עד היום לרכוש את כל סוגי הפוליסות הנחוצות כגון פוליסת בריאות או פוליסת ביטוח חיים, אין זה אומר שנכון להשתמש בהן אלא להיפך, ככל שתשמרו על בריאותכם כך הצורך להפעיל את הפוליסה מתמעט.
·         פעילות ספורטיבית – פעילות ספורטיבית עשויה לתרום רבות לבריאותכם ולמצב רוחכם. במהלך היום יום הגוף שלכם אינו פעיל וגם אם אתם עובדים בעבודה פיזית, סביר שאין אתם מפעילים את כל השרירים החיוניים בגופכם. פעילות ספורטיבית דורשת מאמץ לא מבוטל, אך ככל שתתמידו בביצוע הפעילות, כך יהיה לכם קל יותר בהמשך. הבחירה בפעילות יכולה להיות מגוונת בין אם זוהי הליכה במהלך היום יום או מספר פעמים בשבוע, לבין אם זוהי ריצה, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד. אם אין אתם מהאוכלוסייה המתמידה, אתם בהחלט יכולים להיעזר בשרותיו של מאמן אישי שיכול לתרום לכם רבות במהלך הדרך בין אם בהתמדה ובין אם בבניית תוכנית אימונים המתאימה לכם באופן אישי.
·         בדיקות שגרתיות – על מנת להיות בטוחים כי גופכם מצויי במצב האידיאלי, נכון שתבצעו מדי תקופה על פי המלצת רופא המשפחה בדיקות תקופתיות המסתכמות בבדיקת דם. הבדיקות יחשפו מדדים מגוונים שיעידו על חריגות באם הן קיימות. פעמים רבות זיהוי מוקדם של מחלות או זיהומים עלולים לעשות את ההבדל בין בריאות לחולי.

אם גם אתם מבינים כיום (כמו רבים אחרים), כי בריאות הגוף חשובה לאין שיעור, זה הזמן לפעול למען שמירה איתנה על בריאותכם. שימו לב כי גם אם שריינתם לעצמכם ביטוחים מגוונים לרבות ביטוח בריאות חיים וכדומה, אף פוליסה לא תשיב לכם את הבריאות. כל עוד תסגלו לעצמכם אורך חיים בריא, תאכלו נכון תבצעו בדיקות תקופתיות ותערכו פעילות ספורטיבית, כך תוכלו לשמור על בריאותכם הפיזית והנפשית. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה