יום ראשון, 12 באוקטובר 2014

הגיינת תינוקות בקיץ

הורים לתינוקות רוצים לתת להם את הטוב ביותר. לתת להם סביבה התפתחותית מקדמת, לאבזר אותם כנדרש ולהעניק להם את הזמן הדרוש להם. הרבה מאד הורים דואגים לתינוקות שלהם גם מבחינת ההגיינה וכאן ריכזו במאמר עצות להתמודדות עם הגיינת תינוקות בקיץ. העצות נובעות ממצבים שכל הורה כמעט מגיע אליהם ובשל שאלות רבות שנשאלות בנושא.

הזעה

תינוקות מזיעים כשחם להם ממש כמו מבוגרים. מנגנון ההזעה הוא מנגנון בריא אשר מיועד לקרר את הגוף ואם התינוק שלכם מזיע תוכלו לנגב את הזיעה בחיתול בד בקלות. עם זאת, הקיץ חם וישנם מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון:
·         תינוק זקוק לשכבה יותר מאיתנו. כלומר אם אנחנו לובשים גופיה, הוא יכול ללבוש חולצה קצרה או בגד דק מאד. אם נראה שלתינוק חם, אפשר להלביש אותו בגופיה, אך למרוח קרם הגנה כשיוצאים החוצה.
·         הזעה רבה עלולה להוביל להתייבשות ולכן נסו לבדוק למה התינוק מזיע כל כך הרבה (כמו למשל אם יש עליו שמש ישירה ברכב דאגו לכסות את החלון). אם התינוק מזיע הרבה, האכילו אותו בהתאם (תינוק עד גיל חצי שנה משתמש בנוזלים של האוכל ואין צורך לתת לו מים בנפרד).
·         אין צורך להשתמש במגבונים, אך ניתן לקלח את התינוק. המגבונים לא יהפכו את התינוק לנקי יותר ואם הוא מזיע מספיק לנגב את הזיעה עם חיתול בד.

זחילה

שלב הזחילה הוא שלב מרגש כשמסתכלים על התפתחות של תינוקות. ישנם הורים שחוששים שהילד יזחל על הרצפה או בחוץ כשחם וכשהתינוק לובש בגדים קצרים. נכון, יתכן שהרצפה אינה מקום סטרילי, אך ניתן לשטוף את התינוק לאחר שזחל ואם לא נראית סכנה באזור (כמו למשל זכוכית על הרצפה), אין סיבה לדאוג וניתן לתת לתינוק לזחול גם בבגדים קצרים. זכרו, התפתחות של תינוקות היא מיוחדת במינה ולא ניתן לחזור אחורה, שלב הזחילה חשוב להתפתחות העתידית ולכן מומלץ מאד לתת לתינוק מרחב לזחול בו.

חוף הים

ללכת עם תינוק לחוף הים זו חוויה שיכולה להיות מהנה גם לתינוק וגם להורים. עם זאת, החול יכול להגיע לאזורים שונים של התינוק כמו העיניים, הפה, האוזניים, הטבור וגם לאיברי המין. לאחר החוויה בחול יש לנקות את התינוק כראוי ואם יש צורך אפשר להשתמש במקל אוזניים על מנת לנקות את האיברים העדינים. הכי חשוב הוא לשים לב כי הגוף נקי מהחול ובמיוחד אצל בנות לבדוק שלא נשאר חול באיברי המין.

הגיינה כללית


כמו בחודשי החורף, גם בחודשי הקיץ יש להקפיד על הגיינה ברמה סבירה לתינוק. אין צורך להגזים בשטיפה או לנקות כל רגע את הידיים והפנים במגבונים (אפילו לא בחוף הים). זכרו, התפתחות של תינוקות נוצרת בכל רגע נתון וחלק מההתפתחות אלו חוויות הקיץ של התינוק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה