יום שבת, 18 באוקטובר 2014

בריאות האם לא פחות חשובה מהתינוק

לאחר הלידה אתם חוזרים הביתה, לא עוד זוג, אלא משפחה, עם תינוק חדש, חיים חדשים שדורשים את תשומת הלב והאהבה שלך. התינוק שלך תלוי בך, וכדי שתוכלי להעניק את עצמך בצורה הטובה ביותר, הבריאות שלך חייבת להיות בשיאה.
הצעדים הראשונים לבריאות האם לא בהכרח פשוטים, שכן בין ההתאוששות מן הלידה ועד למצב בו את ערנית, חיונית, מלאת אנרגיה וחזקה יכול לקחת לא מעט זמן, מה גם שבדיוק בזמן זה התינוק שלך מתחיל לבקש, ואת מתחילה להעניק.
הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לזכור עד כמה חשובה בריאותך לבריאותו של התינוק שלך, בכל הרמות, לא רק הפיסית. אם שמחה ומלאת חיוניות מגדלת ילדים בריאים עם שמחת חיים, וכשאת זוכרת תמיד כמה חשובה הבריאות שלך לבריאות של הילד שלך, את כבר במסלול הנכון לבריאות אופטימאלית.

צעדים לבריאות האם הטרייה

לפניך מספר דגשים חיוניים לשמירה על הבריאות שלך לאחר הלידה, בשביל שתוכלי למצוא את הנתיב הנוח והמתאים לך ביותר לאמהות שמחה ובריאה.
1. ארוחות מסודרות - בעוד שהתינוק שלך נכנס למחזור אכילה טבעי, ויודע לבקש את האוכל שלו באינטרוואלים פחות או יותר מסודרים, העייפות, ההרגל ולעיתים חוסר תשומת הלב עלולים להוביל אותך לאכילה לא מסודרת.
לגוף שלך הרבה יותר קל לתפקד ולהתחזק כשהוא יודע מתי האוכל מגיע, שכן הקיבה מבצעת הכנות לקראת המפגש עם חומרי המזון. הקפידי על ארוחות מסודרות, הן בשעות, והן במזונות שאת בוחרת לאכול.
2. מזון מזין - מעבר לאכילה מסודרת, חשוב לוודא כי את אוכל את כל אבות המזון, וכי הגוף שלך מקבל את כל מה שהוא צריך בכדי לספק לך את החומרים שאת זקוקה להם, וכדי שיצירת החלב תהיה אופטימאלית ומבלי לגרוע מבריאותך. מוטב להפחית במזון המעובד ותעשייתי שהרי חומרים הקיימים במזונות אלו נכנסים למחזור הדם, ועלולים להגיע לחלב.
3. שינה מסודרת - השינה היא נושא לא פשוט בהורות בכלל ובאימהות בפרט. ובכל זאת, וודאי כי את ישנה די הצורך, על ידי שימת שעות השינה בראש סדר העדיפויות, כך שדברים אחרים יתבטלו. כשאת לא ישנה מספיק, כל הגוף סובל, ואיתו גם מצב הרוח, ויש ירידה בבריאות.
4. מנוחה - כהמשך לשינה מסודרת ומלאה, וגם אם את מצליחה להשלים שעות פה ושם, מוטב לנוח כמה שיותר, בעיקר בחודשים הראשונים לאחר הלידה, עד שהגוף יאגור כוחות נוספים.

עזרים חיצוניים לשמירת הבריאות

אביזרי עזר - ישנם לא מעט אביזרים בחיים המודרניים המאפשרים לך להימנע מבזבוז אנרגיה מיותר. עגלת תינוק קלת משקל היא בחירה עדיפה על עגלה כבדה, שכן היא מאפשרת דחיפה קלה יותר ונשיאה קלה יותר גם כשהיא מקופלת, ולהימנע מאתגרים מיותרים של סחיבה מאומצת לשרירים ולגב.

6. חלוקת תפקידים - לא כל האחריות נמצאת עליך, ולצורך הגשמת כל הרשימה הנ"ל מומלץ להיעזר ללא אשמה ובשמחה בתמיכתם של משפחה וחברים קרובים, וכמובן, באבי התינוק, בכל פעולה שניתן להוריד מכתפייך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה