יום רביעי, 5 בנובמבר 2014

בריאות חגיגית

תקופת החגים אשר מגיעה אלינו מזמינה אותנו לחגוג, לצאת לחופש ו... לאכול. רבים מעידים כי עבורם החג הוא מעבר בין ארוחה אחת לארוחה אחרת ויש לא מעט שמתלוננים לאחר החגים כי עלו מספר קילוגרמים או שהם חשים פחות בטוב בשל הארוחות העמוסות. את התוספות שהעמסנו על עצמנו במהלך החגים אנו צריכים לאזן לאחר מכן. כמובן, אפשר לעשות ארוחות בריאות יותר, להוסיף סלט לצלחת ולהקפיד לשתות במהלך היום. עם זאת, לאלו אשר לא הקפידו במהלך החגים עצמם על הכללים השונים, יש לציין כי עוד לא מאוחר מדי לעשות את השינוי. הרגלים טובים לחיים כמו למשל לשתות מים לאורך היום אלו הרגלים שניתן לאמץ לפני החגים, במהלכם או בימים רגילים וליהנות מתוצאות מצוינות עבור הגוף שלנו.

מים בריאות

אנחנו יכולים להילחם עם עצמנו, עם המזון שעל הצלחת ואנחנו יכולים להתחיל להוסיף יותר שתייה ביום יום שלנו. מים בריאות זהו מושג שכוונתו היא שעלינו לשתות מים. כלומר, משקאות מלאי קפאין אינם מחליפים את הצורך בשתייה ואם כל אחד ואחת מאיתנו צריכים לשתות לפחות 8 כוסות ביום, על כל משקה עם קפאין מומלץ להוסיף לפחות עוד כוס שתייה.

נזקי הקפאין

לקפאין ישנם יתרונות שונים ורוב המבוגרים אוהבים אותו בצורה זו או אחרת. יש ששותים קפה, יש ששותים תה שיש בו קפאין ויש שאוהבים משקאות מוגזים כשגם בהם יש קפאין. הקפאין מעורר, טעים ועבור חלק מהאנשים הוא הפסקה נעימה במהלך היום ועם כל זאת הוא עלול לגרום לנזקים שונים ובניהם:
·         השתנה מרובה המפרה את מאזן הנוזלים בגוף.
·         עוררות שאחריה מגיעה עייפות.

שותים יותר, אוכלים פחות

ישנם אנשים אשר אוכלים כי הם פשוט רוצים בכך ויש שחשים ברעב בכל פעם שהם אוכלים. הקיבה שלנו מגיעה בגודל מסוים והיא הולכת וגדלה עם השנים או קטנה אם אנחנו מזינים אותה פחות. כלומר, הקיבה היא דינמית ואם אנחנו לאורך זמן אוכלים פחות, כך אנו חשים עם הזמן שאנחנו זקוקים לפחות אוכל. אנשים אשר מקפידים לשתות מים במהלך היום (לפחות 8 כוסות) נוטים לאכול פחות. כיוון שלא מומלץ לשתות בזמן האוכל, הדרך הטובה ביותר לאכול פחות היא לשתות כוס או שתיים של מים כחצי שעה לפני האוכל. השתייה תגרום לתחושת מלאות ואנחנו נשים פחות אוכל על הצלחת ומכאן גם שנאכל פחות.

לשמור על הבריאות


לא בקרה מדברים על מים בריאות כדרך חיים. המים מאזנים אותנו מבחינות רבות, הן שומרים כמובן על מאזן הנוזלים של הגוף, מנקים את הכליות ושומרים אפילו על העור שלנו, מה שמתבטא במיוחד בעור הפנים. אנחנו יכולים לשמור על הגוף שלנו מהמון בחינות אם רק נוסיף לעצמנו כל יום יותר כוסות מים מרעננים, טריים ואם צריך אז ביום חם גם קרירים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה