יום ראשון, 15 בפברואר 2015

שמירה על הבריאות – זוהי זכות!

בשנים האחרונות אנשים הופכים מודעים יותר ויותר לבריאות שלהם ועוברים לאורח חיים שכולל תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית קבועה והורדת מתחים. בנוסף, יותר ויותר אנשים רוכשים ביטוחי בריאות פרטיים וסיעודיים כבר מגיל צעיר. מאמר זה יגולל בפני הקוראים את הסיבה להתנהגות זו.

 התקשורת חושפת דברים

אי אפשר להתעלם מכך שהטכנולוגיה המתקדמת הובילה לחשיפה של דברים רבים שמשנים את החיים שלנו. אם בעבר, אנשים לא היו מודעים לעובדה שלמזונות ולאורח החיים שלהם יש השפעה משמעותית מאוד על הבריאות שלהם, כיום התפתחות התקשורת והאינטרנט חושפת בפניהם כל מיני תכניות טלוויזיה שעיקרן בריאות, שידורי רדיו של תכניות אודות מצב מערכת הבריאות בישראל, ספרים אודות שמירה על אורח חיים נכון ואריכות ימים ועוד. בנוסף, רוב האנשים במדינה מבינים שלמרות שישראל היא מדינה סוציאלית, כל אחד צריך לדאוג לעצמו ועדיף להתחיל ולעשות זאת כמה שיותר מהר. נכון לשנת 2015 הגמלה שמקבלים קשישים מהמוסד לביטוח לאומי בישראל אינו מאפשר להם לשמור על אורח חיים ברמה גבוהה, יש כתבות רבות בחדשות שמציגות קשישים שצריכים להחליט האם להפעיל את החימום בחורף או לקנות תרופות וזאת משום שאין להם אפשרות לעשות את שני הדברים. בנוסף, קיימים הבדלים רבים בין בתי אבות פרטיים לבתי אבות שהמדינה מציעה ודבר זה תקף גם לגבי שירותים רפואיים וכל שירות שנוגע אל גיל הזקנה ואנשים במצב סיעודי. נכון להיום יהיה זה מדויק לומר שהתקשורת חושפת דברים שאליהם אנשים לא היו מודעים בעבר ואנשים רבים עושים צעדים שהם לא ביצעו בעבר.

 שומרים על הבריאות ועוד

אנשים רבים מחליטים לרכוש ביטוח בריאות וסיעוד וזאת על מנת להבטיח לעצמם שבמקרה וחס וחלילה הם יהיו במצב סיעודי יהיה מי שיעזור להם והם לא יצטרכו לבזבז את כל חסכונותיהם על טיפולים ושירותים סיעודיים. דבר זה חל גם לגבי ביטוח בריאות פרטי. נכון להיום כל אחד מאזרחי ישראל זכאים לביטוח בריאות ממלכתי. הבעיה היא שבסל הביטוח לא כלולים כל הדברים ולכן רוב האנשים מסתייעים גם בביטוחים משלימים קבוצתיים שמוצעים במסגרת קופות החולים. חשוב לדעת שכל ביטוח מוגבל בשירותיו ולכן חשוב מאוד לדעת מה כלול בסל הבריאות ובביטוחים הסיעודיים המשלימים. בשנים האחרונות ניתן לראות שאנשים רבים מחליטים להיות מעורבים בבריאות שלהם ורוכשים פוליסות (ביטוח בריאות פרטי הוא חוזה וזאת לעומת ביטוחים קבוצתיים שמהווים תקנון אותו חברת הביטוח יכולה לשנות מעת לעת) בריאות וסיעוד פרטיות. אלו מאפשרות להם לדעת שאם חס וחלילה הם יזדקקו לשירותים סיעודיים או שירותים רפואיים מתקדמים הם יקבלו אותם.


לסיכום, המודעות הגדולה לבריאות ולמה שהמדינה מעניקה לכל אדם במסגרת שירותי בריאות ושירותים סיעודיים מובילה מדי שנה יותר ויותר אנשים לרכישה של ביטוח בריאות וסיעוד פרטיים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה