יום רביעי, 27 במאי 2015

למה צריך מסנן מים?

מומחים בישראל טוענים, שמסנן מים הוא בגדר חובה בישראל. במאמר זה נסביר מהו מסנן מים, מהם היתרונות שלו, אילו זיהומים ומחלות יכולים לצוץ אם לא משתמשים בו ועוד כל מיני נקודות חשובות, שימחישו מדוע למסנן יש חשיבות כה גבוהה. 

מסנן מים

בחירת מסנן מים והתקנתו הינם בגדר חובה בכל בית בישראל וזאת משום, שהמסנן מבטיח לנו מים נקיים הראויים לשתייה. מסנן לברז המים שלנו מבטיח לנו מים מסוננים, העולים פי כמה וכמה על מי הברז ברוב הערים בישראל. המים בישראל הינם מים קשים ומלאים בכל מיני חומרים, שאינם בריאים לכם ולבני המשפחה שלכם. המים יכולים להיות מלוכלכים או מלאים בכל מיני חומרים, שעיקרם לנקות את המים מאותם לכלוכים, רק שחומרים אלו גם אינם טובים לבריאות ולכן תמיד חשוב להצמיד מסנן לברז על מנת להבטיח את הטוב ביותר עבורכם ועבור בני משפחותיכם. בנוסף, פעמים רבות, המים לא טעימים ולכן בני הבית נמנעים משתייתם, דבר שמוביל לקניית שתייה ממותקת מהחנות, וזה כידוע עלול להזיק לבריאות ואי שתיית כמות מספקת של מים מדי יום. 

משרד הבריאות הבטיח

נכון. משרד הבריאות של מדינת ישראל, הבטיח לכל תושבי ישראל שהם יוכלו ליהנות ממים איכותיים לשתייה, אך בכדי לעמוד בכך נעשה שימוש בחומרים רבים שמבטיחים תוצאה זו. שימוש בחומרים אלו פוגמים בטעם של המים ופעמים רבות המים עדיין נשארים עם כמות מסוימת של חיידקים, רעלים וכל מיני חומרים שיכולים לגרום לנזק בריאותי (אמנם מדובר על ריכוז נמוך מאוד ועמידה בכל הערכים הדרושים) באם צורכים מהם כמויות גדולות של מים. מסנן מים ימנע את כל הדברים הללו.
מסנן ביתי ניתן להתקנה בכמה מקומות. ניתן להתקין אותו בברזי השתייה בבית, ליד שעון המים של הדירה, בכניסה לבניין ועוד. ככל שהוא יותקן רחוק יותר, כך הוא גם יבטיח כיסוי של כמה שיותר פתחי מים בדירה שלכם. 

סוגים שונים של מסננים

המטרה העיקרית של מסמן מים הוא להרחיק מהמים כל מיני חלקיקים מרחפים שאינם נראים לעין. חלקיקים אלו יכולים לזהם את המים ולהזיק בצורה זו או אחרת לבריאותנו ובריאות בני משפחתנו. נכון להיום יש סוגים שונים של מסננים:
·       מסנן פחם- שנקרא גם מסנן פעיל של פחם. מסנן זה עשוי מפחמן ובעל שטח פנים רחב. המים עוברים דרך מסנן זה ויוצאים עם טעם טוב יותר וריח טוב יותר. מסנן זה יעיל ביותר בכל הקשור אל תרכובות של כלור ועוד כל מיני תרכובות אורגניות שנמצאות במים.
·       מסנן מכני-  מסנן זה מאפשר הפרדה וזאת על בסיס גודל. כלומר, הוא אינו מקטין את כמות האבנית במים אך הוא בהחלט מסנן את המים מפני חלקיקים בגודל שעולה על עשרות מיקרונים.
חשוב לדעת שאורך החיים של מסנן מים תמיד יצוין על ידי היצרן.


לסיכום, התקנת מסנן מים בברזים בישראל היא בגדר חובה וזאת משום שהמסנן מבטיח מים נקיים, בעלי ריח וטעם טובים והכי חשוב מים בטוחים לשתייה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה