יום רביעי, 27 במאי 2015

היגיינה נשית – החשיבות בשמירה עליה

ממה מורכבת היגיינה נשית – הגדרה בסיסית

גוף האדם הוא מערכת מסובכת ומאוזנת שמבוססת על תהליכים ותגובות – והדבר נכון פי כמה וכמה בכל הנוגע לגוף האישה. גוף האישה הוא מערכת עדינה פי כמה – וכמו כל מערכת עדינה יש לשמור עליו ועל האיזון העדין שבו בזהירות רבה. הדרך הברורה ביותר לשמור על הגוף שלנו היא בכל הנוגע להיגיינה ולהיגיינה נשית. היגיינה נשית היא כל העולם שקשור לשמירה על האיברים הנשיים ועל ההיגיינה שלהם בחיי היום-יום – החל משגרה בריאה ועד למצבי קיצון ייחודיים. הדבר שחשוב ביותר להבנת חשיבות השמירה על היגיינה נשית תקינה הוא ההשלכות האפשריות של חוסר השמירה עליה.

התוצאות האפשריות של הזנחה

למצב של הזנחה בכל הנוגע להיגיינה נשית יש השלכות אפשריות שבמקרה הטוב ביותר הן לא נעימות ובמקרה הרע הן מזיקות לבריאות ובלתי הפיכות. חשוב להבין שאיברים נשיים מטבעם הם לא סטריליים – הסביבה הביולוגית שלהם מכילה הרבה מאוד סוגים שונים של הפרשות ואורגניזמים, חיידקים מועילים ומזיקים ואפילו פטריות. מצב של הזנחה, משמע מצב של חוסר איזון – מפר את מאזן האורגניזמים התקין ומתחיל להזיק מהר מאוד. אם חיידקים מזיקים או פטריות מתחילים לגבור על המאזן התקין – אנחנו מסתכלים על מצב של דלקת. גורמי הסיכון למצב של היגיינה לא תקינה מתנקזים כולם למצב של חוסר תשומת לב וחוסר הקפדה – כשהטריגר יכול להיות היריון, גלולות למניעת היריון, יחסי מין, מחלות שפוגעות במערכת החיסונית, סוכרת, השמנת יתר, מתח, הגעה לגיל המעבר, שינויים בתזונה או תרופות אנטיביוטיות – בקיצור, אי אפשר להימנע מגורמי סיכון. הדבר שצריך לעשות הוא להבין כיצד לשמור על ההיגיינה בצורה הטובה ביותר – כך שההשפעה של גורמי הסיכון לא תגיע לכדי נזק.

כיצד לשמור על היגיינה נשית בצורה הטובה ביותר

ישנן דרכים רבות לשמור על היגיינה נשית תקינה – בשמירה על שגרת ניקיון והיגיינה בריאה באופן כללי ובשימוש במוצרים הנכונים בתחום. ראשית, הדבר החשוב ביותר הוא להכיר את הגוף שלך. לא לכל אחת מאתנו יש תגובה זהה לאותם מוצרי היגיינה – ולעתים קרובות מוצרים שחברותייך או בנות משפחתך ימליצו עליהן לא יתאימו לך באופן אישי. כשמדובר בימי הוסת – חשוב להבין שאין תשובה ברורה באשר למוצר הטוב ביותר לכל אישה באשר היא. טמפונים הם הבחירה הטבעית והמומלצת למרבית הנשים – בעיקר משום שמדובר באופציה נוחה ובמידה מסוימת גם נעימה יותר. אך לא רק בימי הוסת – בשגרה היום-יומית יש לשמור על תזונה ולבוש מתאימים. התזונה צריכה להיות מאוזנת ולכלול הרבה ויטמינים, פירות וירקות. מומלץ להימנע מלבישת לבוש צמוד לאורך זמן – שחונק ומפעיל לחץ ופוגע בהיגיינה הנשית. כמובן שיש לשמור גם על שגרת מקלחות וניקיון בסיסית – ויש להניח כי כך כל אחת ואחת אכן עושה.

לשמור על עצמך בריאה, נקייה ורעננה


היגיינה בכלל והיגיינה נשית בפרט לא קיימים רק בשביל להימנע ממחלות ומזיהומים – אם כי זו מטרתם העיקרית. שמירה על היגיינה היא שמירה על רעננות ועל חיים בריאים ככלל – ולכן חשוב במיוחד לשמור עליה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה