יום רביעי, 27 במאי 2015

ניפוץ מיתוסים על תזונה

יש מיתוסים רבים בתחום התזונה והמאכלים השונים שאנשים אוהבים לאכול או לנשנש. במאמר זה נגולל בפני הקוראים מספר מיתוסים נפוצים, נסביר מדוע הם אינם נכונים ונספק לכם את כל היתרונות שלהם וזאת על מנת שגם אתם תוכלו לשנות את דעתכם לגביהם. 

הקפה לא בריא לכם

אנשים רבים מחליטים להפסיק ולשתות קפה משום שהם סבורים שמשקה זה ממכר ואינו בריא. דבר זה אינו בהכרח נכון ויש לזכור שאחד החוקים החשובים ביותר בחיים הוא חוק המידתיות. כלומר, רוב הדברים אותם צורכים במידה ובאיזון שמתאים למצבכם ולגופכם, יכולים להועיל יותר מאשר להזיק. יש לקחת בחשבון שזה שנים רבות שהקפה הוא אחד מהמשקאות הפופולאריים ביותר בעולם, ולא בכדי. הוא משפר במידה רבה את הריכוז וערנות ועוזר להתרענן. חשוב לדעת שבניגוד למיתוסים שמצביעים על כך שהקפה עשוי מחומרים שאינם טבעיים, שמשקה זה מונע ספיגה של סידן, מעלה את לחץ הדם, משתן ובאופן כללי מזיק לבריאות, הקפה השחור מכיל מרכיבים טבעיים בלבד, הוא עשיר בכל מיני ערכים תזונתיים, הוא לא מפריע לירידה במשקל, הוא אינו מעלה לחץ דם או מונע ספיגה של סידן ובאופן כללי הוא אינו מזיק לגוף כל עוד לא צורכים אותו בצורה מוגזמת.
לכן, אם אתם נהנים מקפה, תוכלו לקנות מכונה איכותית להכנת משקה זה, אם מדובר על מכונה בה משתמשים בקפה טחון או קפסולות קפה מוכנות. 

מיתוסים נוספים על מזונות

·       שוקולד- אנשים רבים סבורים ששוקולד משמין, אינו בריא, מעלה את לחץ הדם, מכיל כמות גדולה של כולסטרול, גורם לכל מיני פצעונים, גורם להתקפות מיגרנה, אין בו שום ערך תזונתי והרשימה עוד ארוכה. חשוב לדעת שאין שום מחקרים ושום עובדה מדעית שמצביעה על כך ששוקולד גורם לכל מיני פצעונים ולכן קרוב לוודאי שמי שהחליט להמציא את המיתוס בסך הכל רצה לשכנע את עצמו להרזות, השוקולד הוא בעל ערך תזונתי משמעותי שכם יש בו נוגדי חמצון וסיבים תזונתיים, שוקולד מריר אמיתי אינו מעלה את רמת הכולסטרול ועד היום לא מצאו קשר ממשי ודאי בין כאבי ראש לשוקולד.
·       שמן- יש כל כך הרבה מיתוסים על סוגי השמנים השונים עד כדי כך שחשנו חובה לעדכן את הקוראים במה באמת נכון ומה אינו נכון. אנשים רבים סבורים שאי אפשר לטגן עם שמן זית, שהצבע של השמן מעיד על האיכות שלו ושעדיף לצרוך כל מרגרינה דלת שומן וכל מיני תחליפים על פני חמאה. רוב הדברים שנאמרו אינם נכונים. חמאה עדיפה על פני מרגרינה ותחליפים שונים וזאת משום שתחליפים אלו עברו תהליך עיבוד מיוחד שיכול להשפיע לרעה על הבריאות ולהעלות את הכולסטרול הרע. בנוסף, בהחלט אפשרי לטגן עם שמן זית ואפילו עדיף מאשר בשמן רגיל, שמן מריר הוא אינו שמן מקולקל והצבע של השמן אינו בהכרח מעיד על האיכות שלו.


לסיכום, יש מיתוסים רבים על תזונה וברוב המקרים אנשים שוללים שימוש בכל מיני מזונות חשובים, בריאים וטעימים וזאת משום מיתוסים אלו. לכן, ההמלצה היא תמיד לבדוק את הדברים לעומק טרם שוללים אותם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה