יום ראשון, 1 בנובמבר 2015

5 סיבות מעולות למה כדאי לך להפסיק לעשן

5 סיבות מעולות למה כדאי לך להפסיק לעשן

אם אתם עדיין זקוקים לסיבות טובות למה כדאי לכם להפסיק לעשן, הנה חמש הסיבות האולטימטיביות:

1.      תחיו שנים ארוכות יותר אם תפסיקו לעשן

להפסיק לעשן זה ממש להשיג חיים חדשים, פשוטו כמשמעו. העישון גורם נזק לכמעט כל אבר בגוף שלכם. עישון קשור ל-15 סוגי סרטן, למחלת ריאות, למחלות לב ולמחלות אחרות. גברים מעשנים מאבדים בממוצע 13.2 שנות חיים בגלל עישון, ונשים מאבדות בממוצע 14.5 שנות חיים.

אל תפלו לטענה הישנה שמאוחר מדי להפסיק לעשן, כי הנזק כבר נגרם... יש נתונים רבים שמראים שהפסקת עישון בכול גיל תורמת לבריאות. אנשים שמפסיקים לעשן בגיל 50 מורידים בחצי את הסיכוי שלהם למות במהלך 15 השנים הבאות.

2.      תגנו על המשפחה והחברים שלכם אם תפסיקו לעשן

עישון פסיבי הורג עשרות אלפי אנשים בשנה וגורם לאחרים, במיוחד לילדים, לחלות במחלות רבות. מחקר מצא שנשים בהריון שגרות או עובדות עם מעשנים, נמצאות בסיכון גבוה ללדת עובר מת, לעומת אלה שלא נמצאות בקשר הדוק עם מעשנים. מומחים משערים שהכימיקלים בסיגריות עלולות להזיק לעובר על ידי הגבלת זרימת הדם ואולי פגיעה בשליה.

3.      הגוף שלכם יכול להתחיל לרפא את עצמו אם תפסיקו לעשן

הגוף שלכם מתחיל לתקן את עצמו בתוך שעות לאחר עישון הסיגריה האחרונה. אתם מתחילים להתחזק בתוך שבוע עד עשרה ימים מהרגע שבו הפסקתם לעשן. תחזירו לעצמכם את חוש הטעם והריח, קצב הלב ולחץ הדם ירדו כמעט מידית, ובתוך שבועות זרימת הדם והיכולת לנשום ישתפרו באופן דרמטי.
בנוסף, גם תיראו טוב יותר. עישון מזקין את עור הפנים וגורם לקמטים, מכתים את השיניים, האצבעות והציפורניים וגורם לריח רע מהפה.

4.      אנשים יחבבו אתכם יותר אם תפסיקו לעשן

בימינו, העישון הרבה פחות מקובל מבחינה חברתית. אסור לעשן במקומות העבודה, באירועים ציבוריים רבים, ומדינות רבות חוקקו חוקים שאוסרים על העישון בכול המקומות הציבוריים, כולל ברים ומסעדות.

5.      תחסכו כסף

עישון הוא הרגל מאוד יקר. אם תכפילו את שווי הסיגריות היום ותכפילו אותו ב-365 ימים, אל תתפלאו מהסכום הגבוה שתקבלו.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה