יום חמישי, 7 ביולי 2016

איך טיפול נטורופתי בכבד שומני עובד?הטיפול הנטורופתי מציע טיפול יעיל במיוחד במקרים שונים ורבים. ביניהם קיים טיפול נטורופתי מעולה בכבד השומני, הנעשה בתהליך עקבי ומסודר בשיטה של צעדים קטנים המובילים בסופו של דבר לשינוי גדול.

הכבד – נעים להכיר!
הכבד הוא האיבר השורף שומנים והאחראי על  וויסות חילוף החומרים של השומן. הכבד מסוגל לשאוב את השומנים מהגוף בעזרת מיצי המרה. שיפור האיכות של מיצי המרה חיוני ביותר לנטרול השומנים ולהוצאתם מהגוף בתהליך מסוס השומן לחומצות שומן מסיסות מים. הכבד הוא זה שאחראי על שמירת המשקל. הוא סופח אליו שומן וממיס שומן. כאשר התזונה דלה בסיבים או במינרלים, ויטמינים, או חלבון מלא ופחמימות, חלק מהשומנים והרעלים ישובו עם מחזור הדם בחזרה אל הכבד לאחר שיטיילו במחזור הדם אינספור פעמים. (כל זה קורה על ידי מחזור הדם של הכבד)

מה גורם למחלת הכבד השומני?
ישנם כמה וכמה גורמים האחראיים למחלת הכבד השומני.
רעלים בכבד – כאשר אורח החיים והתזונה לא נכונים מצטברים רעלים אלה וכאשר הם אינם מפונים, הם מקשים על הפעילות התקינה של הכבד.
סינדרום מטאבולי – אנשים שסובלים מסוכרת, מיתר לחץ דם ומשומנים גבוהים (בעיקר טריגליצרידים). הכבד השומני הינו חלק מסינדרום זה שגורם למחלות לב וכלי דם. אדם הלוקה במחלת כבד שומני נמצא בסיכון גבוה לפיתוח סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים וכן השמנת יתר שגורמים למחלות לב.
עודף משקל - כשמונים אחוזים בקרב בעלי עודף משקל.
חוסר פעילות גופנית – כאשר אורח החיים כולל ישיבה מרובה כמו עבודה משרדית.

טיפול מניעתי
אנשים שסובלים מכבד שומני חייבים לטפל בבעיה שלהם על מנת למנוע נזק שעשוי להיות בלתי הפיך לכבד ולגרום למחלות נוספות. עיקר הטיפול יתמקד בהפחתתם של גורמי הסיכון למחלה, וזה כולל ירידה במשקל, הפחתה של רמות השומנים בדם, הורדת יתר לחץ דם ואיזון סוכרת או מניעת סוכרת בטרם פרצה.

טיפול נטורופתי - תזונה בריאה לטיפול בכבד שומני
ניקוי רעלים מהכבד – הטיפול הנטורופתי מציע לשתות בכל בוקר בכוס מים מינרלים פושרים-  חצי כוס מיץ מלימון סחוט טרי, כפית אחת של שמן זית איכותי, מס' טיפות דבש וניתן להוסיף שן שום כתושה ומעט ג'ינג'ר טרי כתוש.
הרגלי תזונה נכונים – שיפור התזונה ואספקה של מרכיבים חיוניים לשמירה על תפקוד הכבד והבראתו. תוך הימנעות מוחלטת מצריכה של שומן מעובד מזון מטוגן וכדומה. שתייה מרובה של מים, מיצי ירקות, חליטות תה צמחים ועוד כמה דברים טובים המסייעים בניקוי הכבד.
כל זה בשילוב עם פעילות גופנית ותוספי תזונה מסוגל הטיפול הנטורופתי לסייע בטיפול בכבד השומני.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה