יום שלישי, 6 בספטמבר 2016

טיפולי פוריותבשנים האחרונות, יותר ויותר נשים בוחרות או נאלצות לעבור טיפולי פוריות על מנת להיכנס להריון. מחקרים גילו שמספר הנשים שעברו טיפולים כאלה עלו בלמעלה משמונים אחוז במהלך העשור האחרון. יש לכך הסברים רבים כפי שנוכל לראות מיד.
טיפולי פוריות הינם טיפולים אשר מטרתם לאפשר לנשים אשר אינן יכולות להיכנס בצורה רגילה להריון, לעבור תהליך שבסופו יוכלו ללדת. הסיבות שבגללן נשים נאלצות לעבור טיפולי פוריות הן רבות, החל מהעובדה שהן אינן יכולות ללדת בצורה רגילה מסיבות בריאותיות, נשים ללא ילדים אשר רוצות ללדת באמצעות זרע שאיננו שייך לגבר שהוא בן זוגם, בני זוג שהגבר עצמו אינו פורה, בני זוג שיש להם תסמונות אשר עלולות לעבור לילדיהם בלידה רגילה, במידה והאישה מבוגרת בשביל להביא ילד בלידה טבעית וכן כאשר מתגלים קשיים שונים בהבאת ילד בצורה רגילה. 

http://www.mor.org.il/ 

כיצד מתבצעים טיפולי פוריות


לפני שנסביר מדוע יש עלייה במספר הנשים והגברים שפונים אל טיפולי פוריות, נתאר בקצרה כיצד הטיפול מתבצע. בשלב הראשון, מתבצעות בדיקות שמבקשות לבחון האם שני בני הזוג נושאים גנים בריאים. במידה ולא, הרי שיש לבצע טיפול מקדם של PGD, במהלכו מבודדים את הגן הבעייתי במטרה שהוא לא יפריע בתהליך ההפריה. כך יהיה ניתן ליצור עובר שאין לו את הגן והילד יוולד ללא בעיות רפואיות.
מטרת הטיפול של IVF הוא לקבל ביציות בשלות ופוריות מהאישה וזרע בריא מהגבר. לאחר שמבצעים שאיבה של הביציות ושל הזרע, מכניסים אותם אל תוך המבחנה שם המטרה העוברים גדלים. יש לומר שהאישה תצטרך לעבור תהליך של שאיבת ביציות מספר פעמים, מאחר והמטרה היא לנסות ולקבל כמה שיותר ביציות שכן לא כל ביצית תעבור הפריה.
במקביל לטיפול זה, האישה תקבל טיפול תרופתי של הורמונאליים בשביל שיהיה ניתן לשלוט במערכת ההורמונאלית שלה וכן  למנוע כל אפשרות של ביוץ מוקדם.
אחרי תהליך השאיבה, יוחלט כיצד לבצע את ההפריה של הביצית, ייתכן וההפריה תתבצע בדגירה רגילה עם אלפי זרעים וייתכן שהיא תתבצע באמצעות הזרקת תא זרע ישירות אל תוך הביציות שנשאבו. למחרת היום ייבדקו הביציות וייבחנו אילו מהם עברו תהליך דגירה והפריה. אז ייקבע איזה מהם יוחזר לגוף האישה. בדרך כלל מתבצע הליך החזרה של עוברים בני 5 ימים. בשלב הזה יהיה צורך לבדוק האם העובר נקלט. כמות העוברים המוחזרים נקבעת על פי גיל האישה וכמות הטיפולים שהאישה עברה במהלך השנים. 

מדוע יותר נשים מבצעות היום טיפולי הפריה? 


יש לכך שני הסברים עיקריים, הראשון הוא הסבר ביולוגי, הערכה היא שגוף האישה וגוף הגבר אינם יכולים לייצר ביציות וזרע כפי שהיו נהוגים בעבר מסיבות שונות ולכן הם נדרשים לעבור טיפול תומך כמו טיפול הפריה. ההסבר השני הוא חברתי, כיום הרבה יותר נפוץ שנשים ייכנסו להריון בגילאים מאוחרים או ללא בן זוג. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות טיפול הפריה. 

למידע נוסף על טיפולי פוריות במור לאישה לחץ כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה