יום חמישי, 24 באוגוסט 2017

מתי עושים ניתוח עפעפייםלא מעט אנשים, מגיל ארבעים ומעלה, מוצאים את עצמם מאמצים את העיניים בשביל לראות דברים פשוטים, מרגישים תחושת עייפות, והמראה האסתטי של הפנים שלהם משתנה בגלל שינויים מסוימים בתווי הפנים ובמבנה שלהם. לרוב זה נובע בגלל עפעפיים נפולות.


מדובר על מקרה בו העפעפיים בעיניים, מתחילות ליפול כלפי מטה כתוצאה מעודפי שומן שמצטברים ומחלישים באופן משמעותי את השרירים. כתוצאה מכך, העור מאבד מהגמישות שלו, מאחר והוא הרבה יותר כבד וקשה לו להתמתח
כמו שצריך, מה שיוצר מצב של עפעפיים שמוטות, אשר יוצרות מראה פנים מבוגר, לא מתאים לגיל הביולוגי האמיתי, צמצום מרחב הראייה וכן יש צורך לאמץ את העיניים יותר, מה שיוצר תחושת עייפות (שמתלווה למראה העייף של הפנים).

ניתוח הרמת עפעפיים זה פתרון שלא מעט אנשים מבוגרים בוחרים בו. מדובר על ניתוח פשוט וקל אשר מתבצע אצל רופאי עור שמתמחים בכך. במהלך הניתוח, מסיר הרופא את רקמות העור והשומן שהצטברו מתחת לעפעפיים מה שמעניק מראה הרבה יותר צעיר ורענן מחד, ומאידך מגדיל באופן משמעותי את טווח הראייה וכן את האפשרות לפתוח ולעצום את העיניים בצורה נוחה ויפה.

ניתוח עפעפיים מתאים לאנשים בגיל ארבעים פלוס, נהוג לעבור אתו אחרי שעוברים בדיקות אצל רופאים. במהלך הבדיקות הרופא בוחן את מצב העפעפיים, מצב העור, וכן האם יהיה לניתוח השפעה מיוחדת על המטופל, השפעה שיכולה לפגוע לו באיכות הראייה. ההמלצה היא לעבור את הניתוח כמה שיותר מהר אצל מנתח מומחה כמו ד"ר אופיר שיין, על מנת שלא יווצר מצב בו מצטברות כמויות עור גדולות שיכולות להפריע בתפקוד היומיומי, עם זה בעבודה, נהיגה או בכלל בחיים.

נקודה חשובה שצריך לזכור, ניתוח עפעפיים הוא לא ניתוח מסובך ולא ניתוח שיש בו סכנות קשות, אם עוברים את הניתוח אצל רופא עור מומחה, הרי שהוא מאוד פשוט, ותוך מספר ימים, אפשר לחזור אל שגרת החיים הרגילה. אחרי הניתוח אומנם לא ניתן לפקוח את העין בצורה רגילה, בוודאי שלא לנהוג, אך תוך מספר ימים חוזרים למצב רגיל והפעם עם עיניים פקוחות לרווחה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה